top of page
  • Yazarın fotoğrafıhüma

Zalimin zulmü…

Dünya gözlerini dikmiş izlerken bizim duman sarman ve kadife misali. Dün erk sahiplerinin artlarında sakladığı niyetleri ile Rusya’nın Ukrayna işgali başladı.

Biri başrol aldı ,arkadan ittirip,körükleyip kendi amaçları yönünde şekillendirenler izleyici oluverdi.

Zaten hastaydı dünya. Pandemi yorgunuydu. Bütçesi vurgun yemiş,halkları şaşkın,liderleri hırsların elinde oyuncak. Şimdi bağrındaki yaralara bir yenisi açılmakta. Basiret sahiplerinin çırpınışları ,hırsların ve egoların çarpışmaları arasında zayıf kalıyor.

Dünya üzerinde satranç oynayan güç sahiplerinden biri birkaç gün önce bu pandemi bitiyor ama ardından yenisi gelecek diye ahkam kesiyordu.

Görünen o ki yeryüzünde ne zalimin zulmü biter ne kurdukları oyunlar. Bir biterken bir yanda diğerini ortaya dökerler. Göze soktuklarının arka planında hangi keseler dolup,ne çoraplar örülüyor mazlumların başına bilinmez.

Ruhlar da yorgun dünya gibi. Maneviyatları bozuk,erdemleri yok denecek kadar azalmış. “Ene”ler kabarmış. Ben demekten,benim demekten başka kelam yok dillerde. Dünyanın yaraları bu yorgun ruhları kendilerine dokunma ihtimali kadar ilgilendiriyor.

Öte yandan inananlar için özel zamanlar. Faziletli,özellikli,kıymetli günler. Kavga,savaş,çekişme yasak. -1-Lakin kendilerine yönelen saldırılarda cevap hakları baki.

Haram Aylardan ferd olan yaşanmakta.

Bu çerçeveden bakıp,görenlerin çizdikleri rota da farklı olur. Davranışları,duaları rotalarına göredir.

Güney cephe yaralı,şimdi de kuzey karışmakta. Doğu ve batı taraf da malum. Burada cendere içinde olan bütün hırs sahibi zalimlerin göz diktiği bizim diyarımız.

Bu sebeple ,

Zalimin -zalimlerin gizli nihai hedeflerini gözden kaçırmadan,buna karşı tedbirlerimizi alarak,kendi gündemimiz ve bakış açımız ile ömür geçirmeye devam edeceğiz ,dualarımız kendi dindaşının zulmüne uğrayan mazlum halk ve yeryüzünün güneyinde,doğusunda bütün cephelerinde zulme uğrayanlar için olacak...


1-Tevbe 36.

Bakara 217

Maide 2

91 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Acısını hissetmediği masumların ahı tutar insanı.

Bu görselleri görünce şaşıracak bir kısım. Alev almış yanarken insanlar ne alaka bu post diyecekler. Bu görüntüler bir girizgâh. Sadede gelmek için. Buyrun. Soymuk sarma. Batı Karadeniz -Kastamonu yör

O “an” da gönlümüzde ne var.?

Bir video gelmişti hesabıma dostların birinden. Bir bilen hesaplamış,“Melekler ve rûh O’na, miktarı elli bin yıl olan bir günde yükselip çıkar.” mearic suresinde 4. Ayette geçen    Elli bin senelik gü

1 Comment


esragulech
Feb 26, 2022

Zalimin zulmü yazınız da diğer eşsiz yazılarınız gibi farkındalık oluşturmamızda çok etkili oldu.Özellikle edebi yönü çok kuvvetli yazılarınızı okumayı çok seviyoruz.Allah ebeden razı olsun.Fatma EsraGüleç


Like
bottom of page