top of page
  • Yazarın fotoğrafıhüma

Titreşimler 6

Beş hafta,beş yazı ile titreşimler ve onların insan üzerindeki etkileri ile alakalı ilginç bulduğum bilgileri kısa kısa sizlerle paylaştım.

Bugün de insanın aurasına ve bedenine maddi ve manevi olarak zarar veren frekanslardan korunmak için neler yapılabileceğini yazayım. Konu toparlansın.


İlk olarak bilmeli ki her zaman ve her şeyin şerrinden olduğu gibi ,olumsuz enerjilerden, negatif titreşimlerden sığınılacak,medet umulacak tek mercii Allah’tır (CC)


Bunun için her İşe Euzü Besmele ile başlamak çok önemlidir. Aynı şekilde insanların,cinlerin,şeytanların şerrinden korunmak için Felak , Nas ve Ayet-el Kürsi diye bilinen ayetleri sabah,akşam, özellikle tv izlerken,müzik dinlerken,telefon ile meşgul olurken okumak gereklidir.


Nazar da gözlerden yansıyan, deveyi tencereye,insanı mezara koyan en etkili negatif enerjilerden biridir. Maşallah,barekallah demek korumak ve korunmak için tavsiye edilmiştir. Ayrıca yıkanmak da efendimizin tavsiyelerinden biridir.Detayları hadis-i şeriflerden öğrenilebilir.


Abdest inanan müslümanın silahıdır. Mümkün olduğunca abdestli bulunmak çok önemlidir. Abdest ile yatıp uyumak,meleklerin refakatini celbeder.


Dua da,abdest gibi müminin silahıdır. Duanın kabul olacağı bildirilen vakitlerde,bilhassa teheccüt vaktinde dua etmek,kapıların açıldığı vakti değerlendirmek lazım.


Doğru nefes almak sağlık için önemli. Bahsettiğimiz konuda da doğru nefes almanın tasavvufi boyutunu bilen birinden nefes almayı öğrenmeyi tavsiye eder erbabı.

Süleyman Çelebi’nin, “Her nefeste Allah adın de müdam” tavsiyesi mucibince “hûş der-dem” “sâlikin nefesini bilinçli olarak alıp vermesi yani nefesini gafletten koruyup Hakk’ın huzurunda bulunduğunun idraki içinde olması lazım. Zira dolu olan bir kap içine başka birşey almaz.


Ayrıca manen zarar görüp,enerjisi sönmüş olanlara da “Îsî-nefes” şifa olur.


Tuvalet ve banyoda çok vakit geçirmemek,lüzumundan fazla durmamak da tavsiyelerden biridir. Bu açıdan bu yerlerde kitap-dergi okumak mahzurludur.

Beden temizliği sırasında, sirke, tuz ve aromatik yağların kullanılması yüklenilmiş kötü enerjilerin temizliğine yardım eder.


Sık sık toprağa çıplak ayak ile basmak,ağaçlara dokunmak,tabii ortamlara çıkmak vücudun elektrik yükünü boşalmak ve topraklayarak nötrlemek için önemli.

Güleryüz sadakadır der efendimiz. Güler yüzlü olmak,gülümsemek insanın hem kendinde hem de yöneldiği kişide olumlu etkiye sahiptir.


Olumsuz duygular ateşin odunu yediği gibi insanı için için yer bitirir. Kin, nefret, öfke,haset bu duygular karaciğere zarar verir. “Belki doktorlar karaciğerinde birşey tespit edemez ama dizlerin ağrır, karaciğerin meridyeninde bulunur dizler.”diyor bildiğini söyleyenler.


Diz ağrısının başka bir sebebini de ileriye dönük endişeler ve korkular olarak açıklıyorlar.


Endişe ve kaygı çoğaldığında,dalak zarar görür. Zamanı düzgün kullanamıyorsa, her işini son dakikaya bırakıyorsa hemoroid olur insan.


Gıybet,dedikodu en çok zarar verenlerden biridir insana. Gıybet ettiğinde dedikodu yaptığın kişiye pozitif enerjini gönderir, onun negatif enerjisini kendine alırsın. Günah almak diye tabir edilen şey budur diyorlar.


Haksızlığa sessiz kalmak,boğaz ,mide ,triodlere zarar verir.İçine sindiremedikleri ülser, gastrit, reflü olarak,hazmademedikleri ise kabızlık olarak insana geri döner.


Adaçayı, biberiye, lavanta, üzerlik, fesleğen, adaçayı, aloe vera, bambu gibi bitkilerin koku titreşimleri bulundukları mekanda negatif enerjileri uzaklaştırır.


Yasemin, lavanta, gül, sandal gibi kokular, korku, hiddet ve şiddet duygularının frekansını, huzur, sevgi, şefkat frekansına dönüştürür.


Beyindeki koku merkezi, duyguları yöneten hipotalamus ile direk bağlantılıdır. Koku yoluyla etkilenen hipotalamus, negatif duyguların pozitife dönüşmesini gerçekleştirir.Negatif frekanslardan korunmak için enerjisi yüksek kokular kullanmak doğru bir yöntemdir.

İnsanların selamlaşma sırasında,dokunma öncesinde, lavanta, adaçayı, biberiye gibi bitkilerle ellerini ovuşturması kesinlikle etkilidir.

Yarı değerli taşlar ve kristaller frekansları ile bedenin frekansını dengede tutma konusunda yardımcıdırlar. Ayrıca negatif enerjiyi çekme ve toplama konusunda da etkilidirler.

Aurayı onarma ve beslemenin en etkili yollarından biri de duanın kabul olduğu vakitlerden biri olan yağmur yağarken dua etmek ve yağan rahmette ıslanmaktır. Vesselam.

101 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Acısını hissetmediği masumların ahı tutar insanı.

Bu görselleri görünce şaşıracak bir kısım. Alev almış yanarken insanlar ne alaka bu post diyecekler. Bu görüntüler bir girizgâh. Sadede gelmek için. Buyrun. Soymuk sarma. Batı Karadeniz -Kastamonu yör

O “an” da gönlümüzde ne var.?

Bir video gelmişti hesabıma dostların birinden. Bir bilen hesaplamış,“Melekler ve rûh O’na, miktarı elli bin yıl olan bir günde yükselip çıkar.” mearic suresinde 4. Ayette geçen    Elli bin senelik gü

Comments


bottom of page